Nevýhody pôžičiek od Poštovej banky

Na Slovensku už asi nie je nikto, kto by nepoznal pojem pôžička, alebo úver. Požičiavame si na čokoľvek, ale predovšetkým je to na kúpu či rekonštrukciu bývania, na kúpu automobilu, motocykla alebo rôznej elektroniky. Často si tiež zoberieme pôžičku na splatenie viacerých nevýhodných pôžičiek. Pri požičiavaní sa orientujeme predovšetkým na banku, v ktorej sme už klientom, prípadne na iné overené banky. Niekedy sa však klient môže stretnúť s určitými nevýhodami pôžičiek od bánk.

Medzi hlavné nevýhody pôžičiek od bánk patrí dôkladné skúmanie schopnosti klienta splácať pôžičku. Poštová banka úverová kalkulačka nahliada do bankového registra dlžníkov, skúma pohyby na účte klienta a to nie iba príjmy, ale aj výdavky. Niekedy sa môže klientovi stať, že mu požadovaná výška pôžičky bude znížená, alebo mu banka neposkytne pôžičku vôbec.

Ak nie ste klientom banky, v ktorej žiadate o pôžičku pred jej získaním budete nútený doložiť množstvo dokladov. Ak nerátame osobné doklady, ktoré sú samozrejmosťou, banka požiada o výpis z vášho bankového účtu za najmenej trojmesačné obdobie a potvrdenie o pravidelnom príjme.

Ďalšou nevýhodou pri pôžičke od banky môže byť  povinnosť klienta využívať aj iné služby banky, ktoré ani nepotrebuje. Ak chce klient dosiahnuť čo najnižší úrok, často musí akceptovať rôzne podmienky využitia iných služieb banky. Často je klient nútený využívať osobný účet, privádzať na neho pravidelný mesačný príjem v určitej výške, zakladať sporenie, či investovať. Ak niektorú z podmienených služieb počas splácania pôžičky prestane využívať, úroky môžu narásť.

Medzi nevýhody pôžičiek od bánk by som spomenul aj povinnosť navštíviť pobočku. Aj keď mnohé z bánk už majú na svojich webových stránkach formuláre pre získanie pôžičky online, často sa stáva, že práve pri vypĺňaní online formulára nastanú dôvody, pre ktoré klient nedostane požadovanú pôžičku, prípadne výhodný úrok a podobne. Klient ja tak nakoniec nútený pre získanie pôžičky s výhodnými podmienkami navštíviť pobočku.

Aj keď nevýhod pôžičiek od Poštovej banky nebýva veľa, pre niektorých klientov môžu vyššie uvedené podmienky znamenať zamietnutie pôžičky, alebo jej poskytnutie za menej výhodných podmienok.